Hearts of Iron II: Iron Cross

Iron Cross je datadisk k hre Hearts of Iron 2. Nutne je podotknúť, že datadisk vylepšuje herné možnosti z AoD. Ak sa Vám niečo na doterajších hrách okolo HoI nepáčilo, tak Iron Cross je to čo hľadáte!

Pozrime sa na novinky podrobnejšie.

Tento krát sa ponoríte do hernej doby medzi rokmi 1933-1964. Takže máte opäť viac času na to, aby ste politiku, či diplomaciu Vášho národa prerobili na svoj vlastný obraz. Nepáči sa Vám historický vývin nejakého národa? Tak ho jednoducho pomocou eventov, ktoré Vám dávajú na výber zmeňte.

Najvýraznejšou novinkou je však herná mapa. Obrovské množstvo provincií Vás na prvý pohľad ohromí. Prekopala sa úplne od základu. Ak Vás niekedy pri taktike obmedzovalo nízke množstvo provincií, teraz to tak rozhodne nebude! Mestá sú zakreslené presnejšie a celá mapa sa priblížila realite. Ak si myslíte, že sa nové provincie dostali len do Európy, tak sa mýlite. Afrika, Amerika, ale aj Ázia sa stali Európe rovnocenným bojiskom. Svoju taktiku môžete na mapu preniesť podrobnejšie, čo prináša doteraz nepoznaný zážitok z HoI2. Drobnosťou, ale zároveň oceniteľným prvkom od vývojárov sú názvy riek, ktoré na novej mape nechýbajú.

Aj oblasť technológií je vylepšená. Na prvý pohľad zložitý nový technologický strom prináša zoom záber na obdobie okolo druhej svetovej vojny.Pridané a upravené technologické tými spolu s novými možnosťami skúmania potešia nejedného fanúšika stratégií od Paradoxu. Pridaných je aj pár „špeciálnych“ jednotiek. Teraz tak máte možnosť súperiť s rivalom aj v oblasti technológií v reálnejšej miere.

V neposlednej rade eventy. Ach tie eventy. Je ich toľko, že pri hraní sa do danej situácie v hre  úplne ponoríte. Tisíce nových eventov Vám však neposkytnú len herný zážitok, ale v mnohých situáciách sa priučíte histórií vo vami ovládanom štáte. Dokonca pre niektoré „slávne“ divízie sú vytvorené samostatné eventy. Spolu s hernou mapou sa eventy v komunite udávajú ako hlavný ťahák k hre Iron Cross.

Podrobnejšia herná mapa nedá možnosti v taktike len Vám, ale aj AI(počítaču). Práve AI inteligencia bola v tomto datadisku prepracovaná. Nenarazíte na silnejšieho súpera, ako si na prvý pohľad myslíte, ale na súpera, ktorý sa správa logickejšie. Konečne tak nebude AI brániť zbytočné provincie, ale strategicky dôležité body zeme.