HoI – Námořní jednotky

Bitevní loď je královnou moří. Je to obrovské po zuby ozbrojené plavidlo, jehož hlavím úkolem je likvidace velkých nepřátelských lodí na velkou vzdálenost. Je však poměrně zranitelné letadly nebo torpédy nepřátelských ponorek a nové letadlové lodě ho tak v některých ohledech předčí.

Hlavní úlohou křižníku je hlídkovat na moři a ničit veškerá nepřátelská plavidla, na která narazí. Křižník je menší a slabší než bitevní loď, nicméně tyto nedostatky kompenzuje vyšší rychlostí.

Torpédoborec je nejmenší a nejrychlejší válečné plavidlo. Ve srovnání s bitevní lodí je jeho výzbroj poměrně slabá, ale výborná rychlost, manévrovatelnost a schopnost silné protiletadlové palby z něj číní kvalitní doprovodné plavidlo pro velké válečné lodě. V menších skupinách lze pak torpédoborce použít k ochraně dopravních konvojů nebo protiponorkovým operacím.

Letadlová loď je jedním z nejdůležitějších námořních plavidel. Její palebnou silou jsou letadla, takže si snadno poradí s velkými nepřátelskými loděmi i pozemními jednotkami. Samotná loď je však poměrně slabá, takže její obranu musí zajistitjiná plavidla a samozřejmě také její vlastní letadla.

Ponorka je podmořské plavidlo, jehož hlavním úkolem je útok na nepřátelské válečné a transportní lodě. Její hlavní zbraní jsou torpéda, jejichž jediný zásah je smrtelný pro většinu transportních lodí nebo ponorek a často i pro tak obrovská plavidla, jako jsou letadlové či bitevní lodě. Nevýhodou onorek je kratší dosah a nákladnost technologií, potřebných k jejich vylepšení.

Transportí lodě slouží k dopravě zásob a surovin po celém světě. Kromě toho je lze využít i k transportu vojenských jednotek přes moře. Tyto lodě nejsou nijak ozbrojeny a pokud je nebudeš dobře chránit, stanou se snadnou kořistí nepřátelských lodí či letadel.