Kde předobjednat Stellaris

Někteří z vás nejspíše zvažují předobjednávku Stellaris. Ale kde a za kolik? Připravili jsme pro vás pět různých možností, jak Stellaris předobjednat.

Celý text se věnuje jen čistě základní hře, ale nejspíš by to mělo jít i aplikovat na dražší sběratelské verze. Začíná od nejdražšího k nejlevnějšímu způsobu.
1) 40€ + poštovné Nevěřím digitálním prodejcům a potřebuji mít Stellaris fyzicky v ruce s krabičkou, která bude chytat prach. V tom případě je pro vás vhodnou volbou objednávka z německého Amazonu za 40€ + poštovné. Tou horší zprávou je fakt, že v krabičce nejspíše nebude žádné médium, ale jen papír s klíčem, který nakonec aktivujete na steamu. Stellaris bude vyžadovat steam a bez něj si nezahrajete.

2) 40€ Euro sem, euro tam neřeším a zároveň chci, co možná nejvíce podpořit steam. V tom případě nakupte v oficiálním paradox webshopu. V takovém případě získá Paradox nejvíce peněz ze všech možností, protože tato cesta eliminuje část pro obchodníka. Před vydáním hry (nejpozději v den vydání) vám Paradox pošle klíč a ten aktivujete ve svém steam účtu.

3) 40€ nejpohodlněji Samozřejmě asi nejpohodlnější cesta je předobjednat přímo na Steamu. Člověk nemusí řešit žádné klíče a prostě zaplatí a počká na datum vydání. Ale je to zároveň jedna z těch dražších možností.

4) Cca 30€ Nákup od oficiálního prodejce se slevovým kuponem. Jak je možné, že někteří prodejci prodávají levněji, než Steam nebo přímo paradox samotný? Protože se vzdávají části zisku ze své části. Níže jmenované dva obchody jsou oficiálními prověřenými prodejci a neměla by to být žádná černota. Zaplatíte a čekáte do dne vydání, kdy vám prodejce zašle klíč, který aktivujte ve Steamu. Mezi aktuálně dva nejlevnější prodejce patří – GreenManGaming s 25% slevovým kódem „WATCH25“, takže finální cena 30€. (Brzy má vypršet, ale beztak poté bude platit zase nějaký jiný). Osobně jsem na GMG nakoupil spoustu her, takže je můžu vřele doporučit.

Druhým prodejcem je Wingamestore.com, který umožňuje Stellaris předobjednat za 32$ a zároveň nabízí dlouhodobě 5% kupón „pcgames5off“. Wingamestore je oficiálním prodejcem, ale vzhledem k $ se jedná nejspíše o severoamerickou verzi. Zároveň jsem od nich nikdy nenakupoval, tak ani nevím, zdali vůbec objednávka z EU projde.

5) Chci co nejvíce ušetřit a neřeším (ne)legalitu nebo fakt, že Paradox dostane jen zlomek peněz a většinu si nechá šedý přeprodejce. Zároveň není jisté jestli klíč bude fungovat bez problémů (předchozí hry od Paradoxu, ale fungovaly v pohodě). V tom případě nákup od nějakého šedého prodejce. Vhodné sledovat agregační službu pro šedivky kinguin a jednat dle aktuální nabídky.