Oznámeno nové DLC Crusader Kings 2: Sons of Abraham

 

 

Po velkém úspěchu DLC The Old Gods připravuje Paradox další ze svých „velkých“ DLC k již klasické  strategii Crusader Kings 2. Vývoj celého DLC již pomalu finišuje a s ním i patch 2.0, kteří sami vývojáři popisují jako masivní novou fázi ve vývoji CK2. Zatím je informací pomálu, nicméně již je možné alespoň naznačit na co se můžeme těšit.

Jak sám název napovídá, nové DLC bude věnováno náboženství. Přesněji trojici velkých náboženství, které mají společný původ – judaismus, křesťanství a islám. Největší přínos má mít nové DLC zejména pro první dvě, neboť islám byl již rozvinut dříve v DLC Sword of Islam.

Vývojáři již odhalili několik vychytávek na které se můžeme těšit. V první řadě vymazlení katolického křesťanství – skutečná volba papeže, kardinálové, vychytanější církevní řády. To vše slibuje značné oslazení hry za katolickou rodinu – konečně je možné aspirovat na absolutní moc v Evropě, kdy bude jedna rodina ovládat jak světskou tak církevní moc. Vývojáři slibují dynamickou volbu papeže, která bude prý vycházet z mechanismů republik (čehož se trochu bojím vzhledem k mé kritice republikových mechanismů) a především sbor kardinálů, který se stane novým bojištěm mocností. Kdo má dost kardinálů na své straně, nemusí se bát exkomunikací. Ovládnutí samotného Petrova stolce pak umožní užít moc duchovní pro posilu své světské moci – udělování povolení k invazi, exkomunikace protivníků, církevní „příspěvky“, to vše jistě udělá tento nový herní mechanismus zajímavým a žádaným.

Předělány budou rovněž i církevní rytířské řády – nejenže jich přibude, ale  budou konečně provádět i svou nezávislou politiku a šířit svůj vliv. Dokud některý ambiciozní král nezkusí napodobit Filipa Sličného a nezlomí moc řádů silou…

Ve hře se rovněž objeví židovské náboženství, které se stane podobnou výzvou jako Zoroastriánství – ze skromných poměrů vám hra dá výzvu obnovit království Davidovo. Ve hře tak narazíte na židovské dvořany, lichváře, ale i celé židovské státy (mělo by se jednat o Khazary u Kaspického moře a nejspíše i některou z říší v Etiopii, je otázkou, zda zakomponují i stejný mechanismus jako u Zoroastriánství, tedy že v případě úpadku islámu či křesťanství u určité kultury se objeví možnost se vrátit k „víře předků“ – tak jako to mají nyní muslimští Peršané)

A v neposlední řadě bylo naznačeno, že pro patch 2.0, který Paradox chystá spolu s DLC, se máme na co těšit – stovky eventů a nových mechanismů budou dobrým důvodem, proč si hru zkusit zahrát znovu i pro ty, které již poněkud omrzela…