Stellaris – Planety a suroviny – Deník č.9

Již jsme hovořili o tom, jak je galaxie generována. Dnes se podíváme dopodrobna na asi nejdůležitější část galaxie – planety.

Planetární políčka
Každá obyvatelná planeta je rozdělena na několik políček, která (mimo jiné) reprezentují velikost planety. Některá políčka mohou být blokována přirozenými bariérami, jako jsou pohoří. Tyto bariéry mohou být odstraněny a uvolní tím další místo pro expanzi. Když je galaxie generována, každé políčko může obsahovat nějakou surovinu. Ta je pak využívána, když tam pracuje POP.

Na jednotlivých políčcích můžete i stavět budovy. Budovy pak mají bonusy, jsou-li stejného typu a vedle sebe. Je tedy dobré například stavět elektrárny poblíž sebe.

Stellaris - 009a

Planetární modifikátory
Planety mají nejen různou velikost a tvar, ale i zvláštní modifikátory, které je mohou odlišit. Omaggus III (výše) například obývají obří zvířata, která mohou být pečlivě prozkoumána!

Naleziště
Naleziště jsou na planetách generována podle typu planety. Některá naleziště mohou být nalezena jen v systémech určité části galaxie, například uvnitř mlhovin. Všechna naleziště nikdy nenaleznete na jedné planetě. Některé planety pak mohou mít větší šanci obsahovat některá naleziště. Asteroidy například budou velmi pravděpodobně obsahovat minerály.

Stellaris - 009b

Stellaris - 009c

Orbitální suroviny
Planety, které nemohou být kolonizovány nemají políčka ale místo toho generují určitá naleziště surovin. Každá planeta má pak orbitální „políčko“ kam lze umístit těžební nebo výzkumnou stanici. Někdy můžete narazit na planetu, která sice JE obyvatelná, ale pro vás není příliš výhodné ji osídlit. V takovém pípadě není problém u ní vybudovat orbitální stanici.

Základní suroviny
foodJídlo umožňuje růst POPů. Je-li nadbytek jídla, POPy porostou rychleji. Pokud je jídla málo, POPy budou nespokojené.

mineralsMinerály umožňují vyrábět většinu věcí ve hře. Minerály reprzentuji veškerou hmotu.

energyEnergie reprezentuje aktiva a energii produkovanou říší. Akce jako čištění políček mohou stát energii. Hlavní rolí energie je však údržba jednotek a budov. Může sice být hromaděna, ale nemá to velký smysl.

physics_researchsociety_researchengineering_research Výzkum fyziky, společnosti a inženýrstvý je používán k výzkumu technologií.

Grekulf (Do češtiny znovu přeložil Ileanos)