Stellaris – Situační deník a speciální projekty – Deník č.8

Přátelé vědci!

Neobávejte se ničeho, byl jsem povolán na vaši prabídn-… Malou planetku abych Vám něco pověděl o speciálních projektech a situačním deníku.

Zatímco hrajete a prozkoumáte galaxii, můžete narazit na různé speciální projekty. Vyvolávají je obvykle anomálie, o kterých jsme již hovořili. Mohou být ale způsobeny i různými událostmi. Obvykle představují specifickou akci, kterou hráč může chtít provést. Fungují tak trošku jako „rozhodnutí“ z našich jiných her.

Většina projektů je zaměřena na nějaké místo (nejčastěji planeta, ale může to být i jiný vesmírný objekt) a vyžadují přítomnost vědecké lodi a zkušeného kapitána. Občas může být potřeba i válečná loď nebo vojenský transport – záleží na projektu.

Stellaris - 008a

Zatímco cena některých projektů je jednorázová, jiné vyžadují výzkumné zapojení celého oddělení vědy, například fyziky. Technologický postup je během zvláštního projektu převelen právě na tento projekt. Když se tak na nějaký projekt vrhnete, zpomalíte v daném odvětví svůj výzkum. Jinými slovy třeba raději oželíte projekt, abyste rychle vyzkoumali ty skvělé, nové štíty!

Abych uvedl nějaké příklady projektů, může jít o opuštěný vesmírný vrak nebo archeologický výzkum na domovské planetě zničené civilizace. Může to být třeba i vytažení artefaktu z plynného obra. Některé projekty mohou být nalezeny v koloniích, jiné zase mohou mít časový limit.

Nu a co vlastně dostanete, když projekt dokončíte? Ačkoliv možná budu znít jako rozbitá gramofonová deska, je to různé… Někdy dostanete pokročilou válečnou loď, občas technologii nebo celou řadu jiných bonusů a výhod. Někdy zkrátka odvrátíte katastrofu, která hrozí Vaší říši!

Aby hráči vůbec stíhali projekty sledovat, připravili jsme pro ně situační deník. Tato herní obrazovka ukazuje zvláštní projekty podobně, jako úkoly v RPG. Můžete zde také sledovat, jak se vyvíjejí jednotlivé řetězce událostí a nalézt přímo z obrazovky, kde se co děje. Koneckonců zajímavé místo může být i signál vycházející kdesi z temného kosmu – abyste na něj nezapomněli, zůstane ve Vašem deníku, dokud ho neprozkoumáte nebo nezanikne.

Stellaris - 008b

Tak to je pro dnešek vše!

Goosecreature (Přeložil Ileanos)