Stellaris – Vědecké lodě, anomálie a průzkum – Deník č.7

Dnešní vývojářský deník je důležitý neboť se týká věci, ve které bude Stellaris skutečně vynikat a co bude definující částí ranné hry – budeme mluvit o vědeckých lodích! Tyhle loďky jsou důležité pro další zkoumání neznámých planet a objektů ve vesmíru. Nacházejí suroviny, určují, zda jsou planety vhodné ke kolonizaci a mnoho dalšího. Vědecké lodě sice mohou operovat bez vědeckého kapitána na palubě, ale nelze to doporučit. Bez řádného kapitána nezvládnou prozkoumat většinu vesmírných anomálií.

Stellaris - 007a

Naše vědecké kapitány lze snadno přirovnat k hrdinům, které potkáváte v RPG. Pohybují se galaxií, získávají zkušenosti, osobnostní rysy a další výhody. Koneckonců… Galaxie je starobylá a plná divů! Ve hře to funguje tak, že když loď dokončí průzkum oblasti/tělesa může nalézt různé druhy anomálií. Každá anomálie je různě obtížná. Mnohdy se Vám vyplatí nechat vědce, aby získali zkušenosti, než se vrhnou na výzkum. Ne každá práce na anomálii ale musí skončit dobře. Úspěch i kritický neúspěch mohou přijít kdykoliv. Například, když prozkoumáváte prapodivné jeskyně uvnitř asteroidu, můžete narazit na různé cennosti ale také můžete omylem způsobit explozi, která asteroid i s jeho cennostmi zničí… Nebo ho odpálit směrem k obydlené planetě!

Stellaris - 007b

Anomálie jsou tedy jako malé úkoly. Obvykle vyžadují, aby hráč vybral nějakou volbu, jako v našich jiných hrách. Některé možnosti jsou pak dostupné jen za určitých podmínek. Například může jít o určitý rys u zkoumajícího vědce.

Největší problém, kterému jsme čelili, je množství různých anomálií, aby se hráči bavili i při několikátém průchodu hrou. Museli jsme tedy události větvit, dávat jim různé startovní a konečné pozice… Mnohdy tak narazíte na anomálii, kterou sice poznáváte, ale bude se odvíjet naprosto jiným způsobem!

Vědecká loď neslouží jen k průzkumu anomálií. Může také provádět různé speciální akce a projekty či analyzovat trosky nepřátelských lodí (a třeba skrze reverzní inženýrství získat nové technologie!).

Henrik Fahraeus (Přeložil Ileanos)

Zdroj: https://forum.paradoxplaza.com/forum/index.php?threads%2Fdev-diary-7-science-ships-surveys-and-anomalies.889570%2F