Victoria II – Heart of Darkness

Victoria II – Heart of Darkness

Dnes se podíváme na zatím poslední datadisk ke hře Victoria II.

Obecně

Tento datadisk se hlavně zaměřil na systém kolonizace,který značně upravil a vylepšil.Taktéž se zaměřil hlavně na námořnictvo ,které už není jen pro převoz jednotek na jiné území,samozřejmě také doupravil a přidal spousty detailů ,které hru značně vylepšily.Pojďme se na ně podívat podrobně.

Kolonizace

Jak již jsem zmínil hra se primárně zaměřila na systém kolonizace.T

ento systém má několik fází,nejdříve na dané místo pošleme kolonisty ,kteří zde založí menší kolonii.Pokud do určité doby,která může trvat i několik let na dané místo nepošle i jiný stát kolonisty .můžete rovnou přeskočit na kolonizace a území rovnou celé připadne pod vaší správu.Pokud ano začíná „souboj“ o území ,zde jako novinka hraje zásadní roli tzn. Colonial Power,když máte hodnotu nízkou hra vám nedovolí kolonizovat a pokud ste již vyslali kolonisty a svádíte „souboj“ o kolonii a nemáte dostatek této Colonial Power nemůžete kolonii vylepšit.Když svádíte „souboj“ tak jsou zde 3 další vylepšení té kolonii a který stát je bude mít dříve ten získá kolonii pod svojí správu.

Námořnictvo

Námořnictvo hraje již větší úlohu při hře.Je zde několik typů lodí a některé můžete postavit pouze ,když máte určitý level přístavu.Taktéž byli více propracovány bitvy a není to  jako dříve kdy se jednalo čistě o počty.

victoria-2-heart-of-darkness-17485

Noviny

Nově jsou zde i noviny,které vás provázejí celou hrou.Většina států má vlastní noviny s názvem napsaným v jejich řeči a ty které nemají mají noviny „News of the World“.Noviny shrnují nejdůležitější události co se stali ve světě.Jedná se jak o ty co se stali ve hře jako že některý ze států vyhlásil válku jinému ,tak i ty skutečné z historie například různé vynálezy,atd…. Bohužel novinymají občas spoustu chyb,například tu že se jeden čas objevují třeba 20x za jedem rok a někdy se neobjeví i několik let.Ale i přestuto chybu se jedná o zajímavou novinku

Drobnosti

Je zde i spoustu drobností.Jednou z hlavních je ,když spolu válčí minimálně 2 velmoci hra označí tuto válku jako Great War neboli „Velká válka“.Někdy se opravdu může zdát že se jedná o opravdovou Světovou válku.Tyto války vždy končí tím že vítězný stát získá všechny území,o které si během války řekl.Takže takto může jedna velmoc ztratit mnoho území a i status Velmoce.

Shrnutí

Musím říct že mě Heart of Darkness příjemně překvapil a osobně si myslí že je mnohem lepší než 1. datadisk A House Divided.Nabízí spoustu zásadních novinek v sérii tak u spoustu malých detailů ,které hru dělají zábavnou.Já osobně doporučuji koupi tohoto datadisku.